Payitaht’ta sona doğru

210

TRT1 ekranlarında Cuma akşamları yayınlanan dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz yedinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Osmanlı ve Abdülhamid’i dize getirmek için Zalman darphane baskınını planlamıştır. Zalman tarafından darphane kuşatılır. Osmanlı’nın para gücünü tüketmeyi hedeflerken durumdan haberdar olan İngilizler Osmanlı’nın kendilerine olan borçlarını ödemesi için baskı yapmaya başlamaları üzerine Abdülhamid çok zor durumda kalır. Acaba bu cendereden Abdülhamid kurtularak uzun zamandır peşinde olduğu düşmanını yakalamayı başarabilecek midir?

Yanık adamı Panait’i Halil Halid esir alınca Yanık’da bu hamlesine Tatar’ı kaçırarak yapar. Tatar’ı kurtarmak isteyen Halil Halid aslında kendisinin bir tuzağa çekildiğinin farkında değildir.

Cemile düştüğü kuyuda can vermek üzere iken Abdülhamid’e giden Bidar her eşyi kendisine anlatır. Naime ve Bidar’ın Cemile’nin kocasına yaptıklarını öğrenen Abdülhamid son derecek öfkelenir ve sert bir dille bazı uyarılarda bulunur. Bu olay sonrasında Abdülhamid’le arası henüz düzelmeye başlamışken şimdi geri dönüşü olmayan bir hale dönmesi üzerine Bidar ne yapacaktır?

Halil Halid ve adamlarının Yanık’ın tuzağından kurtulacaklar mıdır? Yoksa bu tuzak onların sonunu mu getirecektir?

Mahzende tutuklu bulunan İsmail Hakkı ve Ahmet Paşa  tutuklu bulundukları bu yerde ölecek midir? Abdülhamid sonunda Zalman’ı ele geçirebilecek midir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.