Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe rekora ulaştı

264

TRT Çocuk ekranlarının en çok izlenen ve sevilen çizgi dizisi Rafadan Tayfa’nın ikinci sinema filmi “Rafadan Tayfa: Göbeklitepe”, büyük bir rekora imza atara  animasyon türünde tüm zamanların izleyici rekorunu kırdı.

Vizona girdiği ilk haftadan sonra 3 haftalık süre içinde 2 milyon 232 bin 136 kişiye ulaşarak, en çok izlenen animasyon filmi oldu.

Filmin yapımcı ve yönetmeni İsmail Fidan,” Animasyon filmimiz kuşaklar arası bir köprü kuruyor. Seyirciler bu yüzden filmimize büyük bir önem gösterdiler. Vizyona girdiğimiz 4 hafta olmasına rağmen tüm filmler arasında ilk sıradayız. Göbeklitepe Türk sinema tarihinde ilk defa bir filme konu oldu. Bunun da ayrıca bir önemi ve değeri var. Bize bu mutluluğu yaşatan Türk halkına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Filmimizde 1990 öncesi çocukluğu anlattığı için filme sadece çocuklar değil yetişkinlerde izliyor. Bir çok dede ve nine torunu ile bu filme gelirken bir çok ailede çocukları ile bu filmi gelip izliyor. Filmin genel izleyicisi 4 yaş civarı çocuk olmasına rağmen filmi bir çok anne ve nine de gelip keyifle izliyor ve çıktığında sıkılmıyor

Animasyonun  senaristliğini Ozan Çivit’in üstlendiği müziklerini Tarkan Ergün yaparken yönetmenliğini İsmail Fidan üstlenirken animasyondaki karakterlere . Şirin Giobbi, Levent Kol, Yağmur Sergen, Hakan Coşar, Emine Sergen Kazbek, Aysın Işımer, Altay Çapan, Serdar Özap, Alp Pazarlı, Oytun Pazarlı ve Ahmet Nasıroğlu gibi isimler sesleri ile hayat verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.