Feride filmi vizyon için gün sayıyor

258

Etiler’de “Feride” filminin yapılan basın toplantısında filmin senaristi ve başrol oyuncusu Zeynep Çamcı, basın mensupları ile buluştu.

Zeynep Çamcı,  başrolünü canlandırdığım “Feride” karakterinin güçlü ve kendi ayakları üzerinde basan bir yapıya sahip .Düşünün çok çalışkan ve azimli ama yeri geldiğinde patronuna dahi baş kaldırabilecek bir karakter.

Filmin hikayesini yazarken ilk dikkat ettiğim şey filmdeki karakterlerin bir çoğunun çocukların hoşlanabileceği karakterler oluşturmaya çalıştım.

Bu filmi izleyen bir çocuğun yıllar sonra da hatırlayacakları bir film olmasının ve sinemaya ayrı bir sevgi bağı kurmasını istedim. Aileler çocukları ile beraber çok rahat bir şekilde bu filme gelebilirler. Filmdeki kostümler için ekibimiz, stilistlerimiz günlerce uğraştı, bir sürü kostüm ortaya çıkardı. Kullandığımız bir çok kostüm komik ama bir o kadar da güzel kostümler oldu.  Filmi izleyen herkes kendisini farklı bir dünya içinde bulsun istedik”

Basın toplantısında filmin yönetmeni Ali Yorgancıoğlu da yaptığı açıklamada “ Film aslında her yaş kitlesine hitap ediyor. Ama gençlerin bu filmden daha çok hoşnut ve etkilenebileceğini düşünüyoruz.

Filmin oyuncularında Ersin Korkut da yaptığı açıklamada “Ben filmde Feride’nin erkek kardeşi  youtuber olma peşinde olan Ferit karakterini canlandırıyorum. Ekip olarak çok güzel bir film ortaya çıkardığımızı düşünüyorum” dedi.

Feride filmi bir atölyede terzilik yapan Feride’nin patronuna karşı baş kaldırarak, moda devlerine kafa tutmaya kadar giden yolculuğunu komik bir şekilde anlatıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.