Arzu Okay kimdir?

790

1954 yılının Ekim ayında Arzu Okay ,İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi bir ev hanımı iken babası ise şofördür. Anne ve babası Arzu Okay 10 aylık iken boşanmışlardır. Arzu Okay Mecidiyeköy Lisesi’nde okurken okulu bitirmeden tahsil hayatına son vermiştir.
Henüz 14 yaşında ile fotoroman oyunculuğuna başlamış ve ilk fotoromanlarında Zeki Müren’le oynamıştır. 1970 yılında Saklambaç gazetesinin açtığı Sinema Yüz Güzeli yarışmasına kazanarak birinci olduktan sonra İtalya’da katıldığı yarışmada 4.oldu. Aynı yıl Ölünceye Kadar adlı sine filminde Ayhan Işık’la kameralar karşısına geçerek sinemaya adım attı.
Türk Sinemasını etkisi altına alan seks filmleri furyasına kapılarak Mete İnselel, Hadi Çaman, Aydemir Akbaş, Bülent Kayabaş ve Ali Poyrazoğlu gibi ünlü bir çok ünlü isimle seks filmlerinde oynadu.
Lise hayatını tamamlayamamasından dolayı dışarıdan liseyi bitirmek için ders almaya başladığı dönemlerde ders aldığı bir öğretmenin eşi ile tanışarak deri sektörüne girerek onlarla ortak alarak iş dünyasına atıldı. İngiltere’ye dil öğrenmek için 22 yaşında gitti ve burada 7 ay kaldıktan sonra yurda geri döndü. Türkiye’ye geri döndüğünde şarkıcılık yapmaya başladı ve İbrahim Tatlıses’in olduğu bir kadro ile Anadolu turnesine çıktı.
1984 yılında sinemayı tamamen bırakarak Paris’e gitti ve burada dericilik üzerine ticaret hayatına atıldı. 2 yıl boyunca Paris’te butik işlettikten sonra kriz yüzünden iş yerini kapattı. 1990 yılındaki yaşanan kriz sonrası iflas etmiş olsa da kısa sürede tekrar toparlandı.
Arzu Okay Paris’te 1985 yılında Ahmet Neidik ile evlendi. Bu evliliğinden bir kız çocuğu sahibi olan Okay 1992 yılında eşinden boşandı. Halen ticaret hayatını sürdüren ünlü oyuncu İstanbul’da yaşamına devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.