Tozkoparan’da sembol Mete’nin ensesinde

705

Ailelerin çocukları ile beraber büyük bir keyifle TRT 1ekranlarında izledikleri Tozkoparan dizisi yeni maceraları ile 39 bölümü ile ekranlara geliyor.

Tozkoparan dizisi işlediği sıra dışı ve macera dolu hikâyesiyle gelişim çağındaki çocukların ruhsal ve bedensel olarak gelişimine katkı sağlamaya devam ederken 29 Aralık Pazar günü yayınlanacak olan yeni bölümünde neler olacak:

Salih Usta’ya Tozkoparan’ın yayıyla birlikte yakalanan Fikri, Salih Usta’nın elinden kurtulabilmek için aklına ilk gelen şey olarak  kendisinin de Tozkoparanlardan biri olduğunu iddia etmiştir. Bu olaylar yaşanırken diğer yandan aynı vakitlerde, Mete’nin ensesinde  gökyüzünde beliren tehlike işaretini gören Tozkoparanların sembolü belirmiştir.

Sinan, uzun bir aranın sonunda artık annesi Gamze ile birlikte kendi evlerine taşınacakları için çok mutludur ve çok heyecanlıdır.. Çelebi’yi tamir etmeyi başaran Burak bir anda okulun en popüler çocuğu haline gelmiştir ve bunun keyfini sürmeye başlamıştır. Ancak bu durum beklediği gibi çok uzun sürmeyecektir. Okullar arası okçuluk turnuvası için çocuklar son antrenmanlarını yapmaktadırlar. Mete kolunun iyileşmemiş olmasından dolayı arkadaşlarına destek verirken, kolunun haline de içten içe içerlemektedir.

Dede Korkut Okulu okullar arası turnuvaya günler kalmışken takım olmayı başarabilecek midir? Mavi Ay Sinan’ın kaptanlığında turnuvaya hazır mıdır? Fikri gerçekten de Salih Ustaya söylediği gibi bir Tozkoparan mıdır? Salih Usta Fikri’ye inanacak mıdır? Salih Usta’nın eline yayın tekrar geçmesiyle haritanın sırrı çözülebilecek midir ? Mete’nin gördüğü rüyalar aslında neyin habercisidir? Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Tozkoparan’da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.