Payitaht’ta oyunun sonu

170

TRT1 ekranlarında yayınlanan ve milyonları ekranlara bağlayan dönem  dizisi Payitaht Abdülhamid yüz ikinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği,  merakla ve heyecanla beklenen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Ferdinand’a düzenlenen suikastı Osmanlı hafiyelerinin üzerine kalmasından Abdülhamid kurtarır. Abdülhamid’i alt etmek isteyen Ferdinand Zalman’la görüşürler ve aralarında bir güç birliği yapmak için iş birliği yaparlar. Ama Ferdinand’ı tahtından edecek belge Abdülhamid’in elindedir. Zalman bu belgeyi ele geçirmek için hamlesini yapar. Tahsin Paşa’nın hastalığı tekrar nüksedince yatağa düşer.

Zalman çeşitli entrikalarla Osmanlı’nın silah alımına da mani olur. Silahları Ferdinand’a aldırıp kendi aklınca Osmanlı’nın itibarını yerle bir etmek için silah paralarını maden işletmeciliği yapan bir Fransız tüccardan alacağını öğrenen Abdülhamid  Fransız tüccarı köşeye sıkıştırmak için madenler için yeni bir ihale açılmasını sağlar.

Abdülhamid’in payitahttaki düşmanını öğrenmek için Halil Halid Ferdinand’ın peşine düşmüştür. Zalman ve Ferdinand görüşürken Halil Halid baskın yapar. Cemile kocasından umudu kesmişken yeni bir gelişme yaşanır ve umutları tekrar yeşerir. Gülcemal ve Mehmet hemen evlenme kararı alacaklardır.

Aşevi olacak konağı denetlemeye giden  Bidar ve Cemile alt katı görmek isterler. Cemile ve Bidar ahit sandığına açılan tüneli görmek üzere iken Anna ve Balavatsky nefeslerini tutarlar. Bu arada  Blavatsky silahını çeker ve ateşler. O silahtan çıkan kurşun kimin ölümüne neden olacaktır?

Açılan maden İhalesini kim kazanacak, Abdülhamid Zalman’ın kendisi için düzenlediği son entrikayı bozabilecek midir?

Talat Paşa’nın sağlığına kavuşması için Abdülhamid’in getirttiği hekim Tahsin Paşa’yı sağlığına kavuşturacak mıdır? Zalman’ın gerek kimliğini Halil Halid sonunda ortaya çıkarabilecek midir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.