Şampiyon’da Fırat bir seçim yapmak zorundadır

243

Şampiyon eski bir boksör olan Kafkas lakaplı Fırat Bölükbaşı’nın oğlu için tekrar ringlere dönmesini anlatan TRT 1 ekranlarında yayınlanan, “Şampiyon”, on dördüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

22 Aralık Pazar akşamı saat 20.00’de yeni bölümüyle ekranlara gelecek olan “Şampiyon” da bu hafta neler olacak:

Derviş’in oğlunun dedesi olduğunu öğrenen Fırat, bu bilgiye ulaştığında hesap sorması gereken kişilerin karşısına geçmek ister. Derviş’in çiftliğinde Suna’dan oğlunu evine götürmesini isteyen Fırat daha sonra çiftlikten ayrılır. Fırat’ı her zaman ki gibi Derviş’in adamları adım adım takip etmeye devam ederler.

Suna’nın evine giden Derviş, kendisinden kurtuluş olmadığı mesajını verir. Tüm işlerin başına Fırat’ı geçireceğini söyler. Derviş bu teklifini kabul etmesi için Fırat’a bir gün süre tanır. Olanları anlamaya çalışan Zafer, Fırat ile konuştuğunda tüm gerçekleri öğrenir. Fırat, Derviş hakkında yaptığı planı Zafer ile paylaşır, ondan yardım ister. Zafer ise Fırat’ı yatıştırmak ister ve bu kararından vazgeçmesi için baskı yapar. Zafer Fırat’ı bu kararından vazgeçirebilecek midir? Yoksa mecburen dostuna yardım mı edecektir?

Fırat’a devamlı olarak hakaretler eden Yunan boksör Ratko ise trafikte bir Türk gencini tartaklamış ve haberlere çıkmıştır. Bu durum herkesin canını sıkmaya başlar ve ülkede herkesin tepkisini çeker. Artık herkes Fırat’ın bu Yunanlı boksörün karşısına çıkarak haddini bildirmesini ister. Ama Fırat’ın önün de iki seçenek vardır. Ya oğlunu Derviş’ten kaçıracak veya Yunanlı ile ringe çıkarak ülkesi adına ona unutamayacağı bir ders verecektir. Fırat’ın seçimi acaba ne olacaktır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.