Tozkoparan’da Profesör Fikri ortadan kayboluyor

448

Ailelerin çocukları ile beraber TRT 1ekranlarında severek izlediği Tozkoparan otuz sekizinci bölümüyle ekranlara geliyor..

Çocukların gelişimine sıra dışı konusu ve macerası ile ruhsal ve bedensel gelişimine katkıda sağlayan Tozkoparan 22 Aralık Pazar günü saat 17.30’da TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Tozkoparan’ın 38. bölümünde neler olacak:

Profesör Fikri’nin laboratuvarında Tozkoparan’ın yayının fotoğraflarını Salih Usta ve bulur ve  profesörün peşine düşmüştür. Salih Usta profesörün peşine düştükten kısa bir sonra Profesör Fikri bir anda ortadan kaybolur. Çelebi ise  Fikri’nin yokluğunda başına gelenlerle mücadele etmek zorunda kalacaktır. Çocuklar düzenlenen okul gezisinde kazı alanında çevreyi dikkatlice incelemektedirler.

Işınlandığı yeri bulmak isteyen Murat’a Volkitolki ve Kaya özel bir plan hazırlarlar. Mete’nin sakatlanması üzerine Sinan devamlı olarak herkese Mavi Ay takımının kaptanı olduğunu dile getirmeye başlamıştır.  Mavi Ay Sinan’ın attığı havalardan bıkmışken Mete takım antrenmanına gelerek başarılı bir ok atışı yapar. Mete tam iyileşmeden atış yaptığı için kolu daha mı kötü olacak ve okullar arası turnuva başlamadan iyileşip takımdaki yerini alabilecek midir?

Başarılı birkaç atış yapan Özge bu başarılı atışlarının devamını getirebilecek midir?

Kazı alanında yapılan okul gezisine katılan Kaya yakayı ele verecek midir?

Tozkoparan’ın yayı kimdedir? Herkesin düşündüğü gibi Profesör Fikri’de mi? Ve en önemli soru Profesör Fikri Kuzgunlardan mı?

Profesör Fikri’de olan Tozkoparan yayını Salih Usta geri alabilecek mi?

Tüm bu soruların cevabı 22 Aralık Pazar günü saat 17:30’da TRT1 ekranlarında olacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.