Tozkoparan’da profesör neyin peşinde?

378

Çocuklar ve aileleri ile birlikte büyük bir keyifle TRT 1ekranlarında severek izledikleri Tozkoparan, otuz yedinci bölümü ile ekranlara geliyor.

Tozkoparan’ın 37. bölümünde neler olacak;

Murat kazı alanından iken birden ışınlanınca kendisini Fikri hocanın laboratuvarında bulur kendisini. Laboratuvar içinde kilitli kalan Murat çıkmak için Çelebi’nin yardımını ister. Mete’nin iyileşmeme ihtimaline karşılık Salih Hoca Mavi Ay ve Sinan’ı turnuvaya birlikte hazırlamaya karar verirken o esnada antrenmanı kenardan izleyen Özge hocalarının ve arkadaşlarının ısrarlarını kıramayarak yay çeker. Özge yayı başarılı bir şekilde çekince bir anda herkesin ilgi odağı olur. Okulda uzaylı olduğu söylentisinin yayılması ve bazı çocukların dillerinin yeşil renge dönmesi üzerine dedektiflik ve medya kulüpleri harekete geçerler. Okulda bir çok çocuk kendilerinin dilinin neden yeşile döndüğü konusunda birbirleri ile fikir alışverişinde bulunurlar.  Ama bu soruya cevabı bir türlü bulamazlar. Hepsinin yüzünden az da olsa bir endişe vardır. Çocuklar Fikri’nin laboratuvarında neyi bulacaklarını düşünüyordur?

Okulda oluşan ışıkların ve bazı çocukların dillerinin yeşil renge dönmesi konusunda medya kulübü ne tahmin ediyor? Özge artık Karayel kulübünün yeni bir üyesi olacak mı? Kasabaya gerçekten UFO’ mu geldi.? Okullar arası düzenlenen okçuluk turnuvasına Mete katılabilecek mi?  Kaya’nın gizli laboratuvarını kazı alanına giderek araştırmaya devam eden çocuklar bulabilecek mi?  Aslında Profesör Fikri gerçekten neyin peşindedir?

Tüm bu soruların cevapları TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Tozkoparan adlı dizide bu hafta ortaya çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.