Payitaht dalya dedi

180

Cuma akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan ve milyonları ekran başına başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüzüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği,  merakla ve heyecanla beklenen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Abdülhamid’in karşısına çete lideri olarak Mahmut Paşa çıkmıştır. Bu durum karşısında Abdülhamid yine de temkinli davranır. Zalman, Sebahattin’in başına buyruk hareket etmesinden dolayı hesap sormaya gider. Hesaplaşma için hareket eden Zalman Zülüflü hakkında duyduklarından sonra işler değişir ve Sebahattin ile iş birliği yapmaya karar verir..

Tahsin Paşa’nın yakalandığı hastalığı duyan Abdülhamid çok üzülür. En yakın dostunun sağlığına kavuşması için Avrupa’dan bir hekim getirtir. Sabahattin nihayet uzun zaman peşinde koştuğu sonunda belgeyi ele geçirir. Belgenin ele geçmesinin ardından Zülüflü artık Abdülhamid’e sırt çevirecektir. Abdülhamid uzun süredir kim olduğunu merak ettiği düşmanını tanımak için bir plan yapar ve plan sonunda tutuklanan kişi kim olacaktır?

Halil Halid’in sağladığı istihbarat sonrası Abdülhamid tekkeyi bombalanmaktan kurtarır. Tekkeyi bombalamaya çalışan çetecilerin de cezasını verir. Naip uzun uğraşlar sonunda Halil Halid’in hain olduğunu ispatlamaya yarayacak bir delil bulur ve bunu Ferdinand’a söyler. Tüm gelişmeler sonrasında Halil Halid’in yapacağı bir şey kalmamıştır acaba artık kendisini kurtarabilecek midir?

Mehmet Blavatsky’ın ilaç verdiği atla kendi korkunç sonuna giderken Blavasky kurnaz bir hareketle konağın anahtarını Cemile’den alır. Ahit sandığına ulaşmak için de konağın bodrumundan tünel kazdırmaya başlarken, Bidar’da Cemile’nin hareketlerinden şüphelenmeye başlar. Cemile’nin öldü sanılan kocasından gelen bir mektup Bidar’ın eline geçer.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.