Tozkoparan’da kayıp yaylar muamması!

615

Çocukların aileleri ile beraber izlemeleri için yapılan ve TRT 1ekranlarında yayınlanan Tozkoparan adlı dizinin bu hafta otuz altıncı bölümü ekranlara geliyor.

Sıra dışı konusu ve hikayesi ile çocukların gelişimine katkı sağlamak için yapılmış olan Tozkoparan dizisinin otuz altıncı bölümü, 8 Aralık Pazar günü saat 17.30’da TRT 1’de yayınlanacak.

Tozkoparan’ın 36. bölümünde neler olacak;

Mavi Ay üyelerinin tarafından hem grup üyelerinin çalışmalarının paylaşıldığı hem kayıp yaylarla ilgili haberlerin yayınlanması için kurulan Medya Kulübü, üyeleri Salih ustayı ziyaret ettiklerinde Tozkoparan’ın yayının çalındığını öğrenirler. Yaylarla ilgili gizem çözülmemişken yayların çalınması gizemi daha da arttırır.

Mavi Ay gecesinden beri kayıp olan babasını arayan Sinan, hala babasını bulamamıştır. Artık Edebiyat kulübü daha çok dedektiflik kulübüne dönmüştür. Karayel edebiyat kulübünü dedektiflik kulübüne çevirirken bu dedektiflik olayına en çok kendini kaptıran Murat bir izin peşine düşer. Ama düştüğü izin başına büyük işler açacağından haberi yoktur.

Koridorda fare bulan Kerem, bu fareden kimseye bahsetmez ve fareyi Profesör Fikri ve onun robot asistanı Çelebi’ye vermez. Ve beklenmedik bir şekilde fare ile arasında duygusal bir bağ kurmuştur.

Özge yeni başladığı okuluna ve sınıf arkadaşlarına alışmaya çalışırken babası Kaya kızına okulda bulunan okçuluk takımlarından birisine girmesini ister. Okullar arası düzenlenecek olan okçuluk turnuvası yaklaşırken Salih usta Karayel ve Mavi Ay’ı birlikte çalışmayı öğretecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.