Payitaht’ta düğüm çözülüyor mu?

167

TRT1 ekranlarında Cuma akşamları yayınlanan ve izleyicilerini ekran başına kilitleyen Payitaht Abdülhamid adlı dönem dizisi doksan dokuzuncu bölümüyle ekranlara geliyor.

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği,  merakla ve heyecanla beklenen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Gustav hakkında şüpheleri olan Abdülhamid’in Selim Paşa’nın Gustav’ı vurmasıyla şüpheleri daha da  artar. Aylardır aradıkları düşman asında gözleri önünde olan Gustav’mıdır? Zülüflü aracılığı ile meçhul düşmana çekilen telgrafa gelen cevap aslında Gustav’ın bereatı olacaktır. Ama o telgrafa cevap verecek kimse yoktur, çünkü Gustav hastanede iki oğlu da saraydadır. Güstav’ın düşmanlığını Abdülhamid ispat edebilecek midir?

Devletin içinde olduğu söylenen çetenin peşine Ahmet Paşa düşer. Yaptığı araştırmalar sonrasında tüm şüpheler onu Abdülhamid’in en güvendiği isme götürür. Bunun için bir plan yapar ve bu plan sonrasında kim suçlu, kim değil anlayacaktır. Yaptığı plana göre bir buluşma ayarlar ve Abdülhamid’in gözü önünde gerçekleşecek buluşmaya kim gidecektir?

Rahibe meselesini çözen Halil Halid, İmro’nun komplosunu bomuş ama Naib’in kendisi hakkındaki şüphelerini arttırmıştır. Naib Tatarları verdiği yanlış bilgi ile tuzağa çekerken Halil Halid adamları ile bu tuzağı son anda engellerler. Tuzağın engellenmesi üzerine Naib yeni bir hamle ile Halil Halid’i çaresiz bırakacaktır. Halil Halid kendi hayatını riske atarak katliamı önlemek için saraya istihbaratını yollar. Naib’in planı tutacak mı? Ve saraydan nasıl bir emir gelecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.