Tozkoparan’da gizemli olaylar

593

Çocukların ve ailelerinin beraberce izleyebileceği TRT 1ekranlarında yayınlanan Tozkoparan, üçüncü sezonunun ilk bölümü ile ekranlara geri dönüyor.
Merakla beklenen Tozkoparan’ın 35. bölümünde neler yaşanacak:
İskender’in yayını Mavi Ay gecesinde ele geçirmeyi başaran Tozkoparanlar, yayın üzerinde bulunan Piri Reis’in çizdiği haritayı çözmeye çalışmaktadırlar. Yayın üzerinde bulunan Piri Reis’in çizdiği haritada saklanan hazine nedir? El Cezeri’nin icadı ile hazine bir araya geldiğinde neler olacaktır ve neden bu kadar önemlidir?
Kuzgunlar, Piri Reis’in sakladığı sırra Tozkoparanlardan önce ulaşmak isterlerken bulunan yayının yanmadığını öğrenmişlerdir. Temrenli’de gizemli işler çevirmeye başlayan Kuzgunlar kasabada halkın dikkatinden kaçmaz. Karayel ve Mavi Ay Temrenli’deki bu gelişmelerden uzak durmayacaklardır.
Mavi Ay ekibi Mete’nin liderliğinde kasabadaki gizemli olayın peşinden koşarken, okçuluk turnuvasına hazırlanmak için de çalışmalara başlamışlardır. Karayel ekibi de gizemli olayı çözmek için yaşanan tüm gelişmeleri yakından takibe başlamışlardır. Uzun yıllar sonra annesi ile kavuşan Sinan yeni bir hayat kurmak isterken bu kez de babası ortadan kaybolmasıyla yeni bir zorluğa göğüs germek zorunda kalmıştırç
Arkeolog Kay ve kızı Özge ile beraber Temrenli kasabasına yeni taşınmışlardır. Özge yeni başlayacağı Dede Korkut okuluna iddialı ve hızlı bir başlangıç yaparken Karayel ekibini de sinirlendirmiştir. Dede Korkut okuluna yeni bir fen bilgisi öğretmeni olarak Profesör Fikri Parlak gelir ve kendisine bir robot eşlik eder. Robot’un adı ÇL-B yani namı diğer Çelebi!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.