Payiyaht’ta suikast

162

Cuma akşamları TRT1 ekranlarında izleyenleri ekran başına bağlayan son yılların en başarılı dönem dizilerinden birisi olan  Payitaht Abdülhamid  Pazar akşamı doksan sekizinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Türkiye’yi adeta ekranlara kilitleyen, seyircileri tarafından heyecan ve merakla beklenen “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Zülüflü’nün elinde Abdulhamid’in tahtı bıraktığına dair bir mektup olduğunu öğrenen Zalman,vakit kaybetmeden harekete geçer. Şimdi Zalman’ın amacı Abdülhamid’e tuzak kurup onu bu tuzağın içine çekerek tahttan sonra da hayatını da sona erdirmek için çok kısa bir süre içerisinde büyük bir tuzak kurar. Bu tuzakta ayrıca kendisi tarafından görevlendirilmiş bir suikastçi de vardır.

Abdülhamid tarafından gönderilen gramofonu Halil Halid telsiz haline getirir. İmro en büyük hayali olan uluslararası siyasette bilinen bir isim olmak istemekte ve bunu gerçekleştirmek, bir devletle pazarlık masasına oturmak için bir rahibeyi kaçırır.

Kilisede gördüğü, aşık olup sevdiği kızın kim olduğunu araştıram Mehmet Gülcemal’i bir sürpriz mi bekliyor? Tarihte lanetli elmas olarak bilinen mavi elması sergileyeceklerini Blavastky Bidar’a söyler. Lanetli olarak bilinen mavi elması en son Abdülhamid satın almıştır. Sergilenmesini isteyen Blavasky’ın aslında amacı mavi elması sergilenirken çalmaktır. Mavi elmas hırsızlık sonucu el değiştirecek midir?

Bir rahibe kaçırarak bir devletle pazarlık masasına oturtup uluslararası siyasette bir yer edinmeye çalışan İmro’nun planını Halil Halid bozabilecek mi?

Zalman tarafından tuzağa çekilen Abdulhamid gittiği fabrikada suikastçının kurşunlarının hedefi olmaktan kurtulacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.