Düşten Gerçeğe Yarışmasında ödüller sahibini buldu

333

Cemer Kent Ekipmanları’nın bu yıl üçüncü kez düzenlediği Uluslararası Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması’nda ödüller sahibini buldu.

Profesyonel ve öğrenci kategorisinde yapılan yarışmada yüzlerce tasarımın arasından 8 proje dereceye girmeye hak kazandı.

Profesyonel kategoride MANIFOLD projesiyle birincilik ödülü alan Oğuzhan Koral, Furkan Filiz, Ali Furkan Kiracı ve Sabit Engin 5 bin euroluk ödüllerini Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun elinden aldı. Öğrenci kategorisinde ise BOA adlı tasarımın sahipleri İlda Ersezer ve Sümeyye Uçar birincilik ödülüne layık görüldü.

25 yıllık deneyimle Türkiye’nin ilk tasarım merkezi olma bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden Cemer Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Eroğlu, özgün tasarımların ve kalite ile takip eden değil, takip edilen olmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Ülkemize borcumuzu sadece vergi vermekle, istihdam sağlamakla, büyük fabrika binaları inşa etmekle değil, aynı zamanda ARGE ve tasarım faaliyetleriyle ortaya çıkaracağımız, bize özgü, dünya ile rekabet edebilecek, katma değeri yüksek ürünler üreterek ödeyebileceğimize inanıyoruz” dedi.

Eroğlu, “Bir insanın suya ihtiyacı ne kadar önemliyse biz sanayiciler için de ARGE ve tasarıma ihtiyacın da o derecede önemli olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Uluslararası alanda gerçekleştirdikleri bu yarışmanın gelenek haline dönüştüğünü vurgulayan Eroğlu, “Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz geleceğe ışık olan bu yarışmanın gençlerimizin hem hayal gücünün hem de fiziksel anlamda gelişmesini sağlayacağına inancımız tamdır. Aynı zamanda tasarım konusunda birçok dahi barındıran ülkemizin başarılarla anılmasının da önünü açtığımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.