Kalben’den samimi itiraflar

276

You Tube fenomeni uzman klinik psikolog ve yazar Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu, her hafta programına aldığı iddialı konukları ile yaptığı  sıra dışı sohbetlerle dikkat çekmeye devam eden ”Katarsis” programının bu haftaki konuğu başarılı sanatçı Kalben oldu.

Kalben program boyunca içten ve samimi sohbetiyle Gökhan Çınar’a içini dökerken program içinde zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Kalben annesinin cenazesi için şehirlerarası bir otobüs ile seyahat ederken yaşadığı  taciz olayını şu sözlerle dile getirdi; ‘’Babam beni arayarak annemin ölmek üzere olduğunu söyledi. Bende hemen çantamı toplayarak iki arkadaşımla beraber bir otobüsle İstanbul’dan İzmir’e doğru devam ettik. Otobüs mola verince onlar bana haber vermeden inmişler. O esnada ben uyurken arkamdan bir el arkadan vücuduma dokunuyor. O an hiç bir tepki gösteremedim Beraber yolculuk yaptığım arkadaşlarıma dahi söyleyemedim. İzmir’e vardıktan 5 saat sonra annemi kaybettik. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra olayı arkadaşlarıma ancak anlatabildim. Bunun için buradan herkese sesleniyorum. Böyle bir şey yaşadığınız anda bağırın, çağırın ve yardım isteyin  Tacize karşı sesinizi yükseltin. Doğru polislere gidin ve bundan utanmayın. Benim başıma geldi  ve utancımdan gidemedim ama aslında utanması gerekenler onlar” dedi.

‘’Şiddetin Sebebinin Siz Olmadığınızı Anlayın!’’

Program boyunca Kalben tüm duygularını içtenlikle paylaşmayı sürdürürken Gökhan Çınar’ın ‘Bir yerde okumuştum sanırım şiddet görmüşsünüz’ sorusuna  Evet bir kez sevgilimden şiddet gördüm. Yıllarca buna kendimin sebebiyet verdiğini düşündüm. Sanki o şiddeti ben hak etmişim de o yüzden görmüşüm diye düşündü. Aslında hatalı bir düşünce idi. Yıllarca kendime bu konuda büyük haksızlık ettim. Kimse kimse için şiddet sebebi olamaz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.