Payitaht’ta sokaklarda tehlike

63

Cuma akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran, izleyicilerini ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid doksan dördüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

“Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Kimyasal silah satan bir tüccar Abdülhamid tarafından tutuklanmıştır. Payitaht’a savaşın ayak seslerini duyurmak isteyen Zalman acımasız bir plan yapar.  Tüccarı serbest bıraktırmak isteyen Zalman İngiliz sefirini saraya gönderir. Zalman’ın acımasız planı aslında Osmanlı ve İngilizleri karşı karşıya getirecek, savaşı başlatacak ve tüccarın serbest bırakılmasını sağlayacaktır. Artık sokaklar tam bir barut fıçısına dönmüştür. Artık tehlike Payitaht sokaklarında kol gezmeye başlamıştır.

Nureddin vebaya haremde yakalanınca kıyamet kopar. Bidar, Cemile tarafından suçlanırken bodrumda kapalı tutulan Naime ise yukarıda olan olayların daha büyük olduğunu anlar ve Bidar Sultan ile beraber misyonerliğin arkasındaki ismi bulmak için araştırmalara devam ederken veba salgını tüm haremi sarar. Artık haremde de bir panik havası esmeye başlamıştır.

Bidar ve Abdülhamid yaptıkları araştırmaların sonucunda Payitaht’ta vebaya dair bir vaka olmadığını, mikrobun hain veya hainler tarafından saraya kasıtlı sokulduğunu anlarlar… Ama Payitaht’a bu mikrobu sokan kimdir bu hain?

Halil Halid çocuklarını koruyabilmek için  Joris’in elinden kurtulup çocuklarının yardımına koşabilecek midir

Abdülhamid bombaları patlamadan bulup durdurabilecek midir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.