Altın Portakal film festivalinde gerçek bir hikaye yarışıyor

116

BOZKIR filminin ReCinema Filmin üstlendiği filmin senaristliğini ve yönetmenliğini bir çok başarılı projeye imza atmış ünlü görüntü yönetmeni Ali Özel yaptı. BOZKIR filminin çekimleri Konya’nın Bozkır, Hadım ve Taşkent ilçelerinde yapılırken filmin oyuncu kadrosunda Hakan Emre Ünal, Elif Aydın, Ahmet Özel, Ozan Dağara ve Mucahit Koçak gibi isimler yer aldılar

Filmin konusu

Yapılan bir baraj çalışması için bir köyün tamamen boşaltılması gerekmektedir. Ahmet köyde bahçesinin içinde münzevi bir hayat sürerken sadece eşinin bahçesinden ibaret sade bir yaşam sürerken, evini tahliye ederek köyünden ayrılmak istemez. Yeğenlerinin çabası da sonuç vermeyince Ahmet’e yeğenleri  Şükrü ve Rıfat amcalarını ikna etmeleri için yıllardır görüşmediği oğlunu devreye sokmak isterler. Harun yıllardır annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu babasını ikna etmek için köye gelir.

Harun babasını evi boşaltması için ikna edemez. Babasına da annesinin mezarının sular altında kalmaması için mezarı taşımasını teklif eder.  Ahmet içinde büyük tereddütler yaşasa da oğlunun bu teklifini vicdani yükümlüğü kaldıramayacağı için kabul etmek zorunda kalır.

Mezarın taşıması yıllarca aralarında ki soğukluğu ortadan kaldıracak mıdır? Baba oğul arasında yıllardır süre gelen soğukluk ve ilişkilerindeki karmaşa son bulacak mı? Yeni yaşamlarında baba-oğul arasında yıllarca içlerinde yaşanan hesaplaşmalarla yüzleşecekler mi?

Gerçek bir hikayeden esinlenerek Altın Portakal Film Festivali’nde yarışmak için yapılan bu film uzun yıllardır festival kapsamında gerçek bir hikayeden yola çıkılarak yapılan bir ilk film oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.