Payitaht’ta bombalar patlayacak, suikastler devam edecek

240

Cuma akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicilerini ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid doksan üçüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği,  merakla ve heyecanla beklenen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Abdülhamid  düşmanlarının hamlesini başarı ile bertaraf ederek dostunu kurtarmıştır. Cevad tutuklu olmasına rağmen kendilerine bu tuzağı kuranları bulmaya çalışacaktır. Ancak mutfaktan çıkan bir yemeği yiyen  Cevad zehirlenerek hastaneye kaldırılır. Cevad’ın zehirlenmesinden şüphelenen Eser ve Gustav’ı Abdülhamid yanına çağırır. Abdülhamid konuşacağı için öldürülmek istenen Cevad’ın konuşmasına mani olmak isteyenleri bulmak için bir plan yapar. Hastaneye gelen ilk kişinin Cevad’ı susturmak isteyenlerin eli olacağını düşünen Abdülhamid  duyduğu bir isimle küçük bir şok yaşar.

Robina’yı en zayıf yerinden yakalayan Halil Halid, onu çaresiz bırakmıştır.Robian mecburen  Joris’in Zalman’dan aldığı görevi açıklamak zorunda kalır. Şüphelenen suikastı Halil Halid engellemiştir. Ama mekanlarına giren bir hain onların olduğu mekana patlamak üzere olan bir paket bırakır.

Cemile Sultan’ın gösterdiği tepki Maime ve Bidar’ı çok üzer. Misyonerlik faaliyetlerini kimlerin düzenlediğini ve bu kişiyi ortaya çıkarma çabaları da başlarına büyük bir bela açacaktır. Açılan bu beladan saraydakiler nasıl etkilenecektir? Zülüflü İsmail ile Cemile Sultan arasında nasıl bir ittifak yapılacaktır. Düşmanların kurduğu tuzaktan Halil Halid ve adamları kurtulabilecekler mi?  Mutfak çalışanları Ester ve Gustav hakkında şüpheleri devam eden Abdülhamid hainleri ortaya çıkarmak için yatığı hamle başarı ile sonuçlanacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.