Kalben ‘Haydi Söyle’de geri adım attı

374

Şarkıcı Kalben Sağdıç, çok sayıda kişi tarafından tanınmasını sağladığı, İbrahim Tatlıses cover’ı olan Haydi Söyle’yi, bundan sonda konserlerinde okuyama kararı aldığını ve bu kadarı uygulayacağını söyledi. Ancak genç  sanatçıya hayranlarından büyük tepki geldi Kalben yakın çevresine bu tepkilerden rahatsız olduğunu söylemişti. İşte Kalben’den Haydi Söyle ile ilgili son açıklama geldi.

Kalben, şaka yapmak istediğini ancak şakanın ne yazık ki tatsız olduğunu ifade ederek, sadece konserlerinde belirli bir şarkıyı söylemek zorunda olmadığını müzisyen olarak yazdığı şarkıları söyleme hürriyeti bulunduğunu ve bir süredir sadece kendi şarkılarına odaklanmak istediğini söylediğini belitti. Kendisini “kibirli bir ozan olmak isteyen bir şarkıcı” olarak tanıtan Kalben,  ozan olarak yaşayıp ölmek istediğini vurguladı. Kimseyle kişisel bir sorunun olmadığının altını çizen Kalben, bazen insanın kendisini kurduğu cümlelerle anlatamadığı zamanın olduğunu belirti.

“Haydi Söyle” şarkısının kendisinden sık sık istenmesini ilginç bir benzetme yaparak anlatan Kalben, 20 dinleyici istiyor diye 700 dinleyicinin isteklerini, konserin akışını değiştirmek zorunda hissedemeyeceğinin altını çizen Kalben, anne ve babası gibi memur olmak isteseydi memur olacağını ancak serseriliği seçtiğini dile getirdi. Kalben, serde biraz asilik olduğunu ifade ederek, bunu bu da hiçbir kuruma ya da şahsa isyan olmadığının altınını çizdi, herkesin kimin ne olduğunu bileceğini söyledi.

Kalben’in yorumladığı “Haydi Söyle” YouTube’da izlenme rekorları kırmıştı. Müzikseverlerin ilgi gösterdiği şarka Kalben’in ilk albümünde yer almıştı. Kalben, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda da “Haydi Söyle”yi birini tavlamak için arkadaş arasında birkaç kez söylediğini belirtmiş, şarkının sahibinin düşünüldüğünde kendisinin gözlüklü feminist olmasına vurgu yaparak, bunun bir çelişki oluşturduğunu söylemişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.