Payitaht’ta işler karışıyor

195

Cuma akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicilerini ekran başına kilitleyen Payitaht Abdülhamid doksan ikinci bölümüyle ekranlara geliyor.
Ahmet Paşa’nın ihanetini duyan Abdülhamid buna inanmaz, ancak ihaneti kendi itiraf eden Ahmet Paşa’nın kendi ağzından duyunca inanır. Rus sefir görüşmeleri engeller. Abdülhamid için tek çıkar yol Ahmet Paşa ile görüşmektir ve bunun için bir yol bulmaya çalışır. Abdülhamid Cavid ve Zelman’ın tüm kurnazlık ve engellemlerine rağmen keskin zekası ile diplomatik bir yol bulur. Ahmet Paşa’nın ağzından çıkan sözler herkesi çok şaşırtacaktır.
İmro örgütüne Halil Halid İmro silah satılmasını engeller ama bu başına ayır bir dert açmaya sebep olur. Halil Halid ve adamları silah fuarının Payitaht’a yapılabilmesi için büyük uğraş vermek zorunda kalırlar. Halil Halid ve adamları aynı zamanda Payitaht’ta yapılacak silah fuarına katılan silah tüccarlarının canlarını koruma görevini üstlenirler.
Darülhayr-ı Ali’de yapılan misyonerlik faaliyetlerinin arkasında kimlerin olduğunu çözmek için Bidar Sultan büyük uğraş verir. Misyonerlik faaliyetlerinin arkasındaki kişileri bulmak için Abdülhamid’le konuşur ve mektebe hafiye yerleştirerek olayı araştırma kararı verirler. Naime de Darülhayr-i Ali’ye giderek araştırma yapmak ister ama buna Bidar Sultan müsade etmez. Naime Bidar Sultan’ın izin vermemesine rağmen mektebe giderek hafiye gibi olayları araştırmaya başlar. Bu işin sonunda Cemile ve Bidar Sultan arasında bir kriz meydana gelmesine neden olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.