Seksenler yeniden TRT1 ekranlarında

99

TRT 1’in fenomen dizisi “Seksenler” artık hafta içi her gün saat 20:00’de tekrar bölümleri ile seyircisi ile yeniden buluşmaya başlayacak. Yönetmenliğini Bora Tekay’ın yaptığı, senaryosunu ve yapımcılığını Birol Güven’in yaptığı dizi tekrar bölümleri ile yayınlanmaya başlandı.

Seksenler ilk bölümünde neler olacak

Çınaraltı Mahallesinde yeni bir apartman inşaatının başlaması mahalle halkının merakını çekmeye başlar. Yapılan inşaatın üstünün örtülmesi ve bu inşaatın güvenliğinin de Bekçi Bekir’in üstlenmesi mahalle halkının ilgisini çeker ve inşaat girmek isteseler de, Bekçi Bekir onları inşaata tüm ısrarlara rağmen sokmaz ve içeride ne yapıldığını da mahalle halkına söylemez.

Bekçi Bekir uyuduğunda, Şahin inşaata girmeye hazırlanırken onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Şahin gece yarısı mahallede öyle biri ile karşı karşıya gelir ki, bu kişinin tekrar mahalleye dönmesi Rukiye ve Fehmi başta olmak üzere mahalledeki herkesin hayatını bir anda alt üst edecektir.

Gülden ikinci çocuğuna hamile kaldığı için eşi Ahmet’le beraber Rukiye ve Fehmi’nin evinde kalmaktadır. Gülden evine dönmek istese de kayınvalidesi ve kayınpederinin içinin rahat olması için onlarla kalmaya devam ederken Nazlı hala iş aramaktadır ve çaldığı her kapı yüzüne kapanmaya devam etmektedir. Bu arada Nazlı’nın bilinmeyen birisi ile mektuplaşmaya başlaması herkeste merak uyandırmaya başlar.

Butik Ali ve Dilek aslında mecburiyetten dolayı, Nurten ve Seyfi’nin evinde kalmaya başlamıştır. Dilek ilk başlarda annesi Nurten’den bunu saklasa da artık kendi evlerine dönme şansları kalmamıştır. Çünkü kocası Butik Ali batmıştır ve bunu herkesten saklamak zorunda kalmışlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.