Aleyna Tilki, eğitim için Amerika’ya gitti

423

Çok genç yaşta elde ettiği ünle hemen hemen her gün gündeme gelen ve kendisini konuşturmayı başaran şarkıcı Aleyna Tilki, eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) sürdürmeye karar verdi. ABD’ye giden Aleyna Tilki’yi İstanbul Havalimanı’nda annesi Havva Öztel ve kız kardeşi Ayça Tilki yolcu etti.

Kızını ABD’ye gönderen Havva Öztel, Instagram hesabından kızıyla birlikte çekilen fotoğrafı yayınladı. Havva Öztel fotoğrafı, “Gözümün nuru Allah sana yar ve yardımcı olsun kızım, yolun hep açık engelsiz kolay olsun dilimde duamsın özlemimsin Aleyna, güle güle git güle güle gel kızım seni çok özleyeceğim” notunu ekleyerek paylaştı.

Aleyna Tilki, geçen ay bir açıklama yapmış, açıklamasında eğitimine ABD’de devam edeceğini söylemişti. Aleyna Tilki, Amerika’da okuyacağını ve bu ülkede işlerinin olacağını belirtmişti. Aleyna Tilke, kız kardeşi Ayça’nın da kendisinin yanında, Amerika’da okuyacağını, bu nedenle de ailesinden biraz uzak kalacağını belirtmişti. ABD’ye gitmeden önceki akşamı ailesi ile birlikte geçiren Aleyna’nın Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafta görülen kırmızı gözleri dikkat çekmişti.

Lise öğrencisiyken dikkatleri üzerine toplayan Aleyna Tilki, reşit olmadığı için uzun süre alkol satılan mekanlarda sahneye çıkamamıştı. Aleyna Tilki, 18 yaşına bastığı gün ise özgürlüğünü “ilan” etmişti.

Aleyna Tilki’nin reşit olduktan sonra yaptığı ilk icraatı ise kendisine ait bin hesap açmak olmuştu. Tilki, 2016 yılından beri annesinin üzerindeki hesapta olan paraları hemen kendi hesabına transfer etmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.