‘Ferhangi şeyler’ bu kez Mecidiyeköy’de

245

Usta oyuncu Ferhan Şensoy, yıllardır sahnelediği tek kişilik gösterisi ‘Ferhangi Şeyler’i, 7 Ekim Pazartesi günü saat 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahneleyecek. 7 Mart 1987 tarihinden beri aralıksız olarak oynanan Ferhan Şensoy’un “Ferhangi Şeyler” oyunu, herkesin hayatına dokunuyor. İçeriğinde mizah olan, sosyal çevredeki karakterlerin yer aldığı tek kişilik oyun “Ferhangi Şeyler”, günlük yaşanan olayların birçoğunu komik bir şekilde sahneye koyuyor.

Ferhan Şensoy, otuz yılı aşkın bir süredir sahnelediği “Ferhangi Şeyler”de bazen siyasileri ve uyguladıkları politikalarına eleştiri getiriyor, bazen de gazete sayfalarında görülen haberleri kendine has yorumları ile bir kez daha tiyatro severlere sunuyor. İlk kez 1987 yılında sahnelenen “Ferhangi Şeyler, o günden beri Türkiye’nin haricinde başta İngiltere Londra’da, ABD Washington ve New York’ta, Almanya Münich ve Hamburg’da, Hollanda Amsterdam’da ve İsviçre Zürih olmak üzere dünyadaki farklı şehirleri dolaştı.

Oyunda, Türkiye’deki siyasi ve güncel hayat, iki buçuk saat süresince farklı esprilerle işleniyor.

Ferhan Şensoy, 30 yılı aşkın süredir sahnelediği oyununa her zaman yeni espriler katıyor. Böylece oyun sürekli olarak güncelleniyor. Tek kişilik gösteride günlük hayattaki herhangi bir olay “Ferhanca” mizah penceresinden değerlendiriliyor. Sabit bir metne bağlı olmayan oyun, günümüz tiyatrosu ile Ortaoyunu geleneğinin birbirine girmesi olarak değerlendiriliyor. Ferhan Şensoy’un “Ferhangi Şeyler” oyununun izleyicinin ilgisi var oldukça süreceği de ifade ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.