Şampiyon’da her şey arapsaçına dönüyor

347

İlk bölümü ile milyonları ekranlara bağlayan TRT 1’in yeni dizisi “Şampiyon” yeni bölümü ile ekranlara geliyor.

Eski şampiyon boksör Kafkas lakaplı Fırat Bölükbaşı’nın oğlu Güneş’in Akdeniz Ateşi rahatsızlığının tedavisi için gereken parayı bulmak için ringlere dönme mücadelesinin anlatıldığı bu bölümde neler olacak;

YÜZLEŞME

Doktor Suna ağabeyinin ölümüne sebebiyet verdiğini düşünerek Kafkas’ın yanında oğlu varken gerçekleri yüzüne vurması sonucu babasını bir kahraman olarak gören Güneş büyük bir şok yaşar. Küçük çocuk için kahraman olarak bildiği babasının ringde bir kişiyi öldürmüş olmasını öğrenmesi onun için kolay atlatabileceği bir şey değildir. Kafkas yıllar boyu kaçtığı geçmişi ile ve ölümüne sebebiyet verdiği Necdet Suphi’nin ailesi ile karşı karşıya gelmiş ve oğluna da geçmişini açıklaması Kafkas için oldukça zordur.

AĞABEYİ VE MESLEK ETİĞİ

Kafkas’ın yıllar sonra birden karşılarına çıkması Necdet Suphi’in oğlu ve kardeşi Suna’da büyük infial yaratır. Kerem, Kafkas’ı gördüğünde öfkesini kontrol edemeyecek bir duruma gelirken, Suna yeğeninin öfke ve üzüntüsü ile meslek etiği ile ağabeyinin arasında kalır.

Fırat’ın yaptığı hatalar hayallerini, itibarını aldığı gibi şimdi de oğlu Güneş’in iyileşme ümidini elinden almak üzeredir. Kafkas oğlu için ayakta kalmak zorundadır ve pes etme gibi bir niyeti yoktur. Kafkas’ın yıllardır sakladığı sırrının ortaya çıkmasından çekinen Tansel vakit kaybetmeden kozlarını oynamaya başlar.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.