Burcu Güneş’ten pop müzik yapanlara ağır eleştiri

Burcu Güneş’ten pop müzik yapanlara ağır eleştiri Burcu Güneş’ten pop müzik yapanlara ağır eleştiri Burcu Güneş’ten pop müzik yapanlara ağır eleştiri

109

Pop müziğimizin ünlü şarkıcılarından biri olan Burcu Güneş, Türk pop müziğinin son dönemlerde çok ciddi bir düşüş yaşadığına belirterek, “Son 15 yıldır piyasaya çıkan bir çok sanatçısının ‘Biz kraliçeyiz’ diyerek yaptıkları işi fazlaca basite indirgediklerini ve piyasada bir yozlaştırmaya yol açtıklarını düşündüğünü ifade ederken toplumda insanlarımız maalesef bu insanları şarkıcı ve örnek olacak insan sanarak takip etmeye başladılar” dedi.

Bu yıl ilk kez Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde ilk kez gerçekleştirilen “Nevmekan’da Akustik Muhabbet” etkinliğinde Burcu Güneş, hayranları ile buluştu.

“Nevmekan’da Akustik Muhabbet” etkinliğinde Banu Karakuş moderatörlüğünde  Burcu Güneş hem sohbet etti hem şarkı söyledi. “Nevmekan’da Akustik Muhabbet” etkinliği Nevmekan Sahil’in bahçesinde gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşmalarında Burcu Güneş, müzik sektörünü şu aralar sosyal medyada aktif ve revaçta olanların yönlendirdiğini ifade ederken kendisinin kişiler ister hızlı ister yavaş bir şarkı ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz ve bu şarkılarla eğlenirken de ruhunuz rahatça doyabilir. Ama ben maalesef hani biraz önce söylediğim o ruh halimizi doyuran müziği  pop müziğimizde uzun zamandır duymuyorum. Son dönemlerde ruhumu dinlendiren, renk katan insan sayısı çok az” diyerek duygularını dile getirdi.

Burcu Güneş müzikle küçük yaşlarda tanıştığını ve adeta müzikle iç içe büyüdüğünü babasıyla beraber çocuk yaşlarından itibaren sahne tozunu yuttuğunu anlattı.

Yaklaşık iki saat süren etkinlikte Burcu Güneş ilk albümü olan “Aşk Yarası” albümüyle beraber “Biz Aşkı Meleklerden Çaldık”, “Yakın Mesafe”, “Oflaya Oflaya”, “Çıkmaz Sokaklar” ve “Yoh Yoh” parçalarının yanı sıra son şarkısı “Ufo”yu da etkinliğe gelen izleyicilere söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.