Hayırsever Yıldız Tilbe

178

Bugüne kadar hayırseverliği ile tanınan Türk pop müziğinin efsane isimlerinden birisi olan Yıldız Tilbe çok konuşulacak bir olaya daha imza attı. Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe bu yıl hem yurt içinde hem Afrika’nın bölgesinde Deniz Feneri Derneği ile düzenlenen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayan organizasyonuna 105 adet kurban hissesi alarak katıldı.

Yıldız Tilbe geçtiğimiz yıllarda da bir çok hayır işlerinde bulunmuş, taraflı tarafsız herkesin beğenisini almıştı. Daha önce babası ve annesinin hayratı için Afrika’da kuraklığın had safhada olduğu bölgelerde su kuyuları açılmasını sağlamak adına ciddi rakamlarda yardımda bulunmuştu. Bu olayın sosyal medyada duyulmasının ardından ünlü sanatçı Yıldız Tilbe “Bu tarz hayır işlerine devam edeceğini, çünkü Afrika’da özellikle bir çok bebeğin susuzluktan hayatlarını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirmişti.

Bu yıl Kurban bayramında ihtiyaç sahiplerine 105 hisse kurban bağışı yapan Yıldız Tilbe için Deniz Feneri Derneği üyesi Yeşilçam’ın emektar oyuncusu İbrahim Uğurlu bir açıklamada bulundu. İbrahim Uğurlu yaptığı açıklamada “ Yıldız Tilbe çok alçak gönüllü ve bir o kadar da hayırsever bir sanatçıdır. Yüreği çok merhametlidir. Bugüne kadar bizlerinde şahit olduğu ve aracılık ettiği yardımları vardır. Bir çok garip ve yetimin yüzünü güldürmüş ama bunu gizli saklı yapmaya gayret etmiştir. Kendisi çok ulvi bir sanatçıdır. Yaptığı bu yardımlarla bir çok sanatçıya da örnek olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, iyi ki onun gibi bir sanatçıya sahibiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.