İstanbul ilinde çok büyük bir operasyon

İstanbul ilinde çok büyük bir operasyon

98

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Kaçakçılıkla Mücadele şubesinde yer alan ekipler sahte içki üretimi yapan şebekelere yönelik devam ettirdiği çalışmalar esnasında, eğlence merkezlerinin bazıları ile iş yerlerini takibe aldı.

Denetlemesi yapılan büfe ile birlikte eğlence mekanları içerisinde ele geçirilmiş olan sahte durumdaki içkilerin nerde üretilmiş olduğunun tespit edilebilmesi amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırmış olan ekipler, içki üretilmiş olduğu tespit edilen adreslere ani bir şekilde operasyonlar gerçekleştirdi.

13 Temmuz tarihi içerisinde Beyoğlu ilçesinde eğlence merkezlerinden bir tanesine baskın gerçekleştiren ekipler, adres içerisinde sahte içkileri de ele geçirmiş oldu. Ekipler mekanın sahibi ile birlikte çalışanların ifadesini alarak sahte durumdaki içkilerin Bağcılar ilçesi ile Fatih ilçesindeki 2 farklı adreste üretilmekte olduğunu belirledi. Aynı gün içerisinde imalathane şeklinde kullanılmaya devam edilen 2 tane adrese de eşzamanlı bir şekilde baskınlar gerçekleştirildi.

Eğlence kulübüyle birlikte sahte içki imalathanesine döndürülen 2 farklı adres içerisinde gerçekleştirilen aramalar esnasında toplamda 250.000 Türk Lirası tutarındaki değere sahip 1 ton ağırlığında metil alkol, 880 tane sahte alkol, 1.050 tane boş bir durumda içki şişesi, 1.200 tane TAPDK bandrolüyle birlikte 2 tane de silah ele geçirilmiş oldu.

Ekipler, arasında Suriye uyruğuna sahip 2 tane şüphelinin de yer aldığı 10 şahsı hemen gözaltına aldı. İşlemlerinin hemen sonrasında adliye yollanmış olan şüpheliler arasından 2 tanesi tutuklanmışken, 6 kişiyle alakalı olarakta adli kontrol uygulanmış oldu, 2 tane şüpheli şahıs ise serbest bırakılmış oldu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.