Nusret Çetinel hayatını kaybetti

81

Türk tiyatrosunda adeta yaprak dökümü devam ediyor. Televizyon ekranlarının ve tiyatro sahnelerin usta ismi, sinema ve televizyon oyuncusu Ferhan Şensoy’un iç kanama nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından bir acı haber de Nusret Çetinel’den geldi.

Uzun yıllar boyu ekranların sevilen dizisi Bizim Evin Halleri adlı dizide Şadan karakteri ile gönüllerimizi feth eden Nusret Çetinel 69 yaşında hayatını kaybetti. Nusret Çetinel bir dönem aynı anda 4 farklı dizide 4 farklı karakteri canlandırarak ayrı bir rekora ve başarıya imza atmıştı.

Usta oyuncu Nusret Çetinel aynı zamanda birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde seslendirme sanatçısı olarak birçok ünlü karaktere de hayat vermişti.

Nusret Çetinel, Bizim Evin Halleri adlı dizi ile 10 yıl boyunca 1075 bölüm izleyicisinin karşısına çıkmıştı. Bir kesimin bu dizi ile büyüdüğünü düşünürsek bu dizinin hayranları ünlü oyuncunun ölümünden dolayı büyük bir üzüntü duydular ve bu duygularını sosyal medyadan dile getirdiler.

Usta isim Nusret Çetinel bugüne kadar Rafadan Tayfa, Pembe Panterin Dönüşü, Polis Akademisi, Police Story, Tanrının Zırhı, Jetgiller, Cehennem Melekleri 2, Yıldız Savaşları Bölüm 2 gibi projelerde seslendirme yapan Nusret Çetinel Ayrıca; Eyvah Babam, Bizim Evin Halleri, Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Yağmurdan Sonra, Yeşeren Düşler, Hakkını Helal Et, Nazlı Yarim, Tek Türkiye, Son Ağa, Unutma Beni, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Hür Adam Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Patron Mutlu Son İstiyor, Sevda Kuşun Kanadında ve İsimsizler gibi yapımlarda rol almıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.