Çocuğuna içki içiren sosyal medya fenomenine takipsizlik kararı

88

6 Haziran günü meydana gelen olayda sosyal medya fenomeni Cemile Nazlı Hamarat, çocuğunun babası Gaffar Aydın’ın kendisine hakaretler ettikten sonra bıçakla yaraladığını, iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Eski karı-koca birbirleri haklarında şantaj ve hakaret suçlamalarıyla şikayetçi olurken Nazlı Hamarat eski kocası çocuğun babası hakkında kendisine şantaj yaptığı iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Gaffar Aydın da Nazlı Hamarat’ın kendisine, “Eski kocamın sonunu biliyorsun, senin de sonun ona benzeyecek” şeklinde mesaj attığını iddia ederek şikayetçi olmuştu.

Gaffar Aydın ayrıca çocuğunun annesinin alkolik olduğunu iddia ederek çocuğu ile ilgilenmediğini ve çocuğunun velayetini almak için avukatı aracılığı ile dava açarken mahkemeye verilen dava dilekçesinde sosyal medya fenomeni Hamarat’ın 3 yaşındaki çocuğu I.A.’ya içki içirdiği görüntüler ortaya çıkmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu, Gaffar Aydın’ın suç duyurusunu inceleyerek olay günü saat 21.30 sıralarında Aydın’ın alkollü bir şekilde Hamarat’la tartıştığını, hakaret ettiğini ve eline aldığı meyve bıçağıyla Hamarat’ın üzerine yürüyerek Hamarat’ı elinden yaraladığı iddiasıyla müştekinin şikayetçi olduğunu kararında belirtti.

Ayrıca Aydın’ın suçlamalarını kabul etmediği hatırlatılan kararda tanıkların beyanlarında tarafsızlık konusunda şüphe duyulduğunu, görüntü izleme tutanağında da Aydın’ın Hamarat’ı yaraladığına, tehdit ve hakaret ettiğine dair bir tespitin bulunmadığı belirtilirken Hamarat’ın olay tarihinden 5 ay sonra Aydın hakkında şikayetçi olmasının hayatın olağan akışına uygun bulunmadığı kaydedildi.

Savcılık bu nedenle şüphe oluşturacak başkaca delil elde edilmediği tüm soruşturma evrakı kapsamından anlaşılmakta” şeklinde değerlendirme yaptı. Savcılık, bu gerekçelerle Gaffar Aydın hakkında takipsizlik kararı verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.