Sokak Festivaline yoğun ilgi

21

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Sokak Festivali” Altıntepe ve Fındıklı mahallelerinde düzenlenen etkinlikle start aldı. Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte pandemiden en çok etkilenen sanatçılara destek vermek  için yapılan festivale Maltepe halkı yoğun bir ilgi gösterdi.

Sokak Festivali Maltepe Belediyesi’nin  bu yıl ikincisini düzenlediği “Sokak Festivali”, Altıntepe ve Fındıklı mahallelerindeki etkinliklerle başladı. Pandemi sürecinden en çok etkilenen meslek dallarından biri olan sanatçılara destek verilen festival ilçe sakinlerinden büyük ilgi gördü.

Osman Kartaler’in “Harflerin Büyüsü” isimli açık hava sergisinin Fındıklı Mahallesi Işık Sokak Parkı’nda  açılışıyla başladı.Sergide Cemal Süreya, Turgut Uyar, İlhan Berk, Edip Cansever’in de aralarında bulunduğu Cumhuriyet dönemine damga vuran birçok usta şairin şiirleri ve sözleri, kaligrafi sanatıyla buluşarak ziyaretçilere sunuldu.

Fındıklı Mahallesi’nde zumba yapılırken pandemi dolayısıyla dışarı çıkamayan mahalle sakinleri müziğin ve dansın ritmiyle sporu barındıran zumbayla eğlenceli vakit geçirdi. Çocuklar da bu festivalde unutulmayarak Toprak Sahne oyuncuları tarafından hazırlanan çorap kukla ve eğlenceli oyunlar atölyesi, tahta bacak gösterileri, yüz boyama ve balon katlama etkinlikleriyle çocuklara renkli anlar yaşattı. Sanatçı Özgün Aytar’ın pandomim gösterisi miniklerin beğenisini topladı.

Altıntepe Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikte de opera ve caz konserleri verilirken Soprano Şeniz Erdinç, tenor Berk Özbek, piyanoda Terane Abbaszade eşliğinde  opera, operet ve müzikallerden sevilen arya ve düetleri seslendirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.