Öykülerindeki üslubunu anlattı

54

Bugüne kadar yazmış olduğum her öykü sonrasında kullandığım üsluba okurlarımdan farklı ve değişiklikler aldım diyen başarılı yazar Arif Tan bu yorumların bir çoğunun olumlu yorumlar olduğunu dile getirdi.

Bazı okurlarından farklı yorumlar alıyorum diyen Arif Tan “Yazığım öykülerimde iç dünyalarına indiğim karakterlerin yansıması ve okurda oluşturduğu ironi oluyor ve bundan dolayı bana neden düz klasik bir şekilde öykü yazmadığım soruluyor. Tüm öykülerimde ironi ve buna bağlı karakterler kullanmıyorum. Yapmak istediğim sadece öykümde anlatmak istediğim olayı ve mekan örgüsünü daha iyi ifade etmek diyerek duygularını ifade etti.

 Arif Tan öykülerine örnek verirken Ömer Seyfettin öykülerini örnek göstererek böylesine büyük bir usta dahi çok basit bir olayı bile kullandığı ironi içeren kelimeler veya cümlelerle hafızamıza kazımıştır. Ben bundan dolayı eleştirilmekten hiç şikayetçi değilim. Çünkü artık bu yazım tarzı benim kendi tarzım oldu diyebiliyorum. Ve böyle de yazmaya devam edeceğim.

Yazdığınız öyküde aşk acısı çeken bir karakteri anlatırken yazdığınız bu karakter okuyucunun hayatına girerek hayatı kendisine zehir ediyor. Okuyucularımızın neredeyse tamamına yakını öykülerimizin mutlu sonla bitmesini bekliyor. Her öykü mutlu sonla bitsin, aşk acıları son bulsun, sevenler kavuşsun istiyor ama hayat böyle değil ki. Hiçbir öykümde şu mesajı vermek istedim tarzı kelimeler kullanmadım. Benim istediğim yazdığımı okuyucu istediği gibi algılasın diyerek öykülerine gelen farklı yorumlardan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.