İranlı ressam Türkiye’de sergi açma hazırlığında olduğunu duyurdu

48

İran’ın dünyaca ünlü ressamlarından biri olan Sahar Khalkhalian daha çocuk yaşta tanımak zorunda kaldığı savaşın etkisinde kalarak ,çocuk yaşlarda ruhunda açılan yaraları çizerek kendisini dünyaya tanıtmıştı. Dünyanın birçok ülkesinde sergiler açan Sahar Khalkhalian sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda kısa bir süre içerisinde Türkiye’de bir sergi hazırlığında olduğunu duyurdu.

Sahar Khalkaian geçtiğimiz yıl dünya genelinde New York’ta Agora Gallery ile organizasyonlara katılırken bu kez kendisini tanıyanları şaşırtacak bir seçkiyle sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sahar Khalkhalian açacağı sergisi hakkında “Bu sergimde hem alıştığınız eserlerimi hem hiç benden beklemeyeceğiniz türden eserlerimle karşılaşacaksınız. Bu sergimin dünya çapında ses getireceğini umut ediyorum. Bu sergim en büyük savunucularından biri olduğum barış için olacak. Bu sergimle dünya barışına çokta küçük bir katkım olursa çok mutlu olurum” dedi.

İçinde doğduğu İran-Irak savaşının kendisinde yarattığı acıları eserlerinde gösterem Saahr Khalkhalian “Sanatçılar olarak insanların dramlarını görmezden gelemeyiz. Afrika’daki açlığı görmezden gelemeyiz. Orada yaşanan sefaleti herkese duyurmalıyız. Sanatçı olarak elimizi taşın atına koymalıyız. Üzerinde yoğun olarak çalıştığım resim sergimin dünyada yaşanan olumsuz koşulların ortadan kalkmasında az da olsa bir katkısı olursa bundan büyük bir onur duyarım” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.