Boğaziçi Film Festivali hazırlıklarına devam ediyor

30

23 Ekim-30 Ekim tarihleri arasında bu yıl 9.’uncusu düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali, Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği ve TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı ile gerçekleşecek olan etkinliğin çalışmaları devam ediyor.

Pandemi döneminin tüm olumsuz şartlarına rağmen geçtiğimiz yıl #HerŞeyeRağmen sloganıyla sosyal mesafeli olarak fiziki şartlarda gerçekleşen festival film gösterimlerini, filmlerin ait olduğu sinema salonlarında seyirciyle buluşturmuştu. Şu an gelinen durum da bu yıl düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali seyircisini sinema salonlarında ağırlamaya hazırlanıyor!

Boğaziçi Film Festivali’ne katılmak için 1 Ocak 2020 tarihinden sonra başlanıp bitmiş filmlerin başvurabileceği Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Kısa Kurmaca ve Ulusal Kısa Belgesel film yarışması kategorilerinde heyecan devam edecek.

Festival kapsamında yer alacak filmlerden en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi sinematografi, en iyi senaryo, en iyi kurgu dallarında ödüller dağıtılacak.

Festivalin bir amacı da ülkemizdeki kısa film üretimine destek olurken festival kapsamında Ulusal Kısa Kurmaca Film ve Ulusal Kısa Belgesel Film olmak üzere iki farklı kategoride ödüller verilecek. Festivale kapsamında ayrıca kurmaca film kategorisinde İstanbul Medya Akademisi tarafından verilecek Genç Yetenek Ödülü’nün sahibi olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.