Başarılı oyuncu yönetmenliğiyle de tam not aldı

73

Şuursuz Aşk filminin başarılı oyuncusu Erdal Ayna yönetmenliğini üstlendiği Diyarbakır Kültür  ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı  bünyesinde  Faaliyet gösteren  Diyarbakır Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı Sihirli Anahtar adlı müzikal çocuk 3 Temmuz’da  prömiyer  yaptı.

Gerçekleştirilen prömiyer sonrasında dakikalarca ayakta alkışlanan oyunu, oyunu izlemeye gelen çocuklar, yetişkinler ve akademisyenler tarafından çok beğenildi.

Akdeniz Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü  Anasanat  bölüm  başkanı Doç. DR. Birgül  Yeşiloğlu Güler’in yazdığı oyunda dizi ve sinema filmlerinde oynadığı karakterler ile ile  güçlü bir aktör  olduğunu kanıtlayan Erdal Ayna Rejisörlük  koltuğuna oturmuştu.

Pandemi dolayısıyla uzun zamandır tiyatroya hasret kalan Diyarbakır halkı Sihirli Anahtar  oyunu , rejisi ile ışık ve dekoru ile müzik  ve oyunculuklar ile seyirciyi tiyatroya doydu.

Sihirli Anahtar yapılan prömiyerinin ardından öncelikle Diyarbakır’in hem ilçelerinde hem köylerinde sergilenmesinin ardından başka illerde de tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.

Oyun sonu kısa bir açıklama yapan başarılı sanatçı “Oyundaki amacımız çocuklara ve izleyenlere sevginin gücünü anlatmak ve bunu anlatmak için önce buna kendimizin inanması ve hissetmesi gerektiğini göstermekti. Bunu gösterdiğimize ve hissettirdiğimize inanıyorum” dedi.

Erdal Ayna oyun sonunda Diyarbakır Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni olan Handan Ekici’nin de oyuncu  kadrosunda yer aldığı bir tiyatro oyununu yönetmenin kendisi için bir gurur olduğunu  söyleyip  festivali yapıp oyunculuğa başlamasına vesile oldukları için handan Ekici’ye ayrıca teşekkür etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.