Tiyatro sahnesinde duygu dolu anlar

183

Çiğdem Tunç tiyatrosu tarafından sahnelenen Eray Yasin Işık tarafından kaleme alınan, müziklerini Nida Şan’ın yaptığı, koreografisini Şenem Erdemer’in yaptığı , ışık tasarımı ödüllü ışık tasarımcısı Yüksel Aymaz’a ait olan “Kanadı kırık bir kuş misali CAHİDE SONKU” oyunun Kadıköy’de sahnelenirken bu gecenin çok özel bir davetlisi oldu.

Ünlü sanatçı Cahide Sonku’nun hayatta kalan tek akrabası olan yeğeni Turan Sönmez ve kızı Fatoş Sönmez  “Kanadı kırık bir kuş misali CAHİDE SONKU” oyunun  izleyenler arasında yer alırken ikili oyun sonunda gözyaşlarına hakim olamazken oyun sonrasında Çiğdem Tunç tarafından sahneye davet edildi.  Sahneye çıkan Turan Sönmez ve kızı Fatoş Sönmez gözyaşları içinde Cahide Sonku’yu canlandıran Çiğdem Tunç‘a sarılarak hıçkırıklara ağladılar.

Cahide Sonku’nun yeğeni Turan Sönmez ve kızı Fatoş Sönmez oyun sonrasında duygularını “ Çiğdem Tunç’un teyzemi sahnede canlandıracak olmasını duyduğumda çok mutlu olmuştum. Teyzemin yeni nesle anlatılmasına vesile olması bizi etkiledi. Cahide Sonku Türkiye’nin ilk kadın starlarından birisidir. Teyzem aynı zamanda Türk sinemasının ilk kadın yapımcısı ve yönetmenidir. . Ne mutlu ki dün akşam Cahide ile birlikteydik, onu yıllar sonra karşımda görmek beni çok duygulandırdı. Sahnede Çiğdem Tunç hanımı seyrederken Teyzem’ i izledim.” diyerek dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.