Resimli kitap yarışmasına başvurular devam ediyor

103

Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan ve ilki 2003 yılında yapılan çocuk ve gençlik edebiyatımıza çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen Tudem Edebiyat Ödülleri,  bu yıl çocuk edebiyatı alanında resimli kitap dalında ödül verecek.

Resimli kitaplara yazar ve çizerleri özendirmek, teşvik ederek resimli kitap türünün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışma; eserlerini yayımlatma imkânı arayan yazar ve çizerler için de büyük fırsat sunuyor.

Tudem Edebiyat Ödülleri için resimli kitap kültürünün yerleşmesine ve uluslararası alanda önem kazanmasına büyük emek veren kişilerin seçilmesi için özenle oluşturulan seçici kurul üyelerinin arasında yazar, çizer, grafiker, akademisyen, telif hakları ajans yöneticisi gibi farklı disiplinlerden gelen nitelikli isimler bulunurken bu yıl Ayla Çınaroğlu, M. Korkut Öztekin, Nazlı Gürkas, Tülin Kozikoğlu ve Zeynep Özatalay gibi isimler de bulunuyor.

Bu yıl yarışmaya katılacak olan yarışmacılara birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL para ödülünün yanı sıra, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri verilecek.

Yarışamaya son katılım tarihinin 1 Kasım 2021 olan 19. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde dereceye giren eserlerin Nisan 2022’de duyurulması öngörülüyor; ödüle değer görülen dosyaların, yayın grubumuzun Uçanbalık markası tarafından yayıma hazırlanması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.