Kurda, Kuşa, Aşa… Ve Göze… sergisi sanatseverlerle buluştu

101

Türkiye’nin başarılı tasarımcılarından biri olan Lalehan Uysal’ın “Kurda, Kuşa, Aşa… Ve Göze…” Yapı Kredi Bomontiada, ev sahipliği yapıyor. Başarılı sanatçı Lalehan Uysal bu sergisinde  hayatın sürdürülebilirliğinin öznesi olan tohumların fark edilmesi için yakın plan çektiği ve makrografik olarak tanımladığı yeni tohum fotoğraflarına yer verirken sergi 5 Ağustos tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.  .

İlk tohum sergisini Oxford Üniversitesi’nde açan tasarımcı Lalehan Uysal 40 yılı aşkın süredir her yıl farklı temalarla gerçekleştirmeey devam ederken. Londra’daki sergisini Türkiye’de farklı şehirlerde, farklı coğrafyaların topraklarına has tohumların fotoğraflarıyla açtığı sergiler izledi.

Başarılı tasarımcı Lalehan Uysal çalışmalarını, “tohumların ilk bakışta görülmeyen ince ve zarif, akıl almaz matematik ve kusursuz tasarımlarını ortaya çıkaran fotoğrafları arasında, gölgesini bildiğimiz ama tohumunu bilmediğimiz, her gün gördüğümüz ağaçların, hiç görmediğimiz çiçeklerin tohumları da var” diyerek ifade ederken sergi boyunca  hafta sonları tohum, baharat, buğday ve ekmek atölyeleri de gerçekleştirilecek

Lalehan Uysal hakkında

Bilindiği üzere Lalehan Uysal Türkiye’nin ilk ekolojik pazarı olan İstanbul’daki Şişli %100 Ekolojik Pazar’ın kurucularından biri olarak bilinirken aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde gazetecilik uygulamaları üzerine dersler vererek yeni öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunuyor. Grafik tasarımcı, yazar ve editör olarak birçok yayında adı olan Uysal, bugün kendini sadece ‘Tohum Gözlemcisi’ olarak tanımlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.