Engelsiz Kısa Filmler Festivali kısa film yarışması finalistleri belli oldu

20

8 ülkeden 13 filmin yarıştığı 11-17 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrim içi ve fiziksel gösterimler ile sinemaseverlerle Engelsiz Filmler Festivali bu yıl dokuzuncu kez sinemaseverlerle buluşurken  bu yıl ilk kez düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın finalistleri açıklandı. Kısa Film türünün gelişimine katkı amacıyla Puruli Kültür Sanat tarafından desteklenen ve bu alandaki  üretimin ilerleyen yıllarda daha da artmasına öncülük etmek ve kısa film yönetmenlerine destek vermek amacıyla gerçekleştirilecek olan Kısa Film Yarışması’nın ilk yılında En İyi Film ödülünün sahibi olmak için 8 ülkeden 13 kısa film yarışacak.

Festivalde yarışacak olan filmlerinin süresinin 20 dakikayı geçmeme şartı bulunan kısa film yarışmasına bu yıl 28’i yerli, 38’i yabancı yapım olmak üzere toplam 20 farklı ülkeden 66 kısa film başvuru yaptı.

Başvuruları değerlendiren festival komitesi jüri üyeleri finale kalan filmleri En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo kategorilerinde verilecek ödüller için jürinin karşısına çıkacak ve jüri oyları ile ödüller sahiplerini bulacak. Ayrıca festivale izleyici olarak katılan izleyicilerinin verecekleri oylarla da bu yıl Seyirci Özel Ödülü’nün sahibi belirleyecek.

Tüm film gösterimleri ve diğer yan etkinliklerin sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı seçenekleri ile erişilebilir olarak takip edilebileceği Engelsiz Filmler Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye www.engelsizfestival.comadresinden ulaşılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.