Fragmanı büyük heyacan uyandırdı

81

Türk televizyon tarihinde bir  ilk gerçekleştirilerek Türk Mitolojisini anlatan bir dizi projesi olan Kızıl Çağ Dizisi’nin ilk görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından binlerce beğeni aldı.

Bugüne kadar Türk televizyonlarında sadece dönem dizileri yayınlanırken Türkiye’de ilk defa Türk Mitolojisini anlatan bir dizi projesi olan Kızıl Çağ Dizisi’nin ilk görüntüleri sosyal medya kullanıcıları arasında büyük merak uyandırdı.  yayınlandı. Çekimleri halen devam eden dizinin hangi platforma veya kanalda başlayacağı henüz belli olmazken yapımcılar bu konuda adeta açıklama yapmaktan kaçındılar.

Türk mitolojisini ‘’Yeni bir çağ başlıyor’’ sloganıyla tanıtan başarılı ekip aynı zamanda dizinin konusu ve Türk mitolojisi konusunda uzman bir ekip tarafından hazırlanırken projenin 2018 yılında Anıl Kaya’nın yazmasıyla başladığı ve çekimler için yaklaşık 3 yıl yapılan araştırmalar sonrasında başlandığı bilgisine ulaşıldı.

Kızıl Çağ dizisi Oğuz Kağan boyundan gelen Yıldız Han’ın çocuklarının kağanlığı ayakta tutabilmek için verdikleri mücadele ve büyük bir savaşı kazanmak için için kardeşleri Kızık’ı destekleyerek Kızıl Elma’yı bulma mücadelesini anlatıyor.

Sinepiksel adı altında Anıl Kaya, Veysel Karakaş, Nevzat Karakaş, Mehmet Bütüner ve Emre İnevi’nin Kızıl Çağ Dizisi’nin Proje Tasarım ve Yönetim alanlarının başında olduğu projenin, ana karakterlerinden Kızık’a Doğan Ekrek, Avşar’a Gencer Güvercin, Bayındır’a Akın Ayvaz, Albastı’ya Elif Çapkın, Himyâri’ye Serkan Biçer, Dora’ya Maria Sahakyan, Hokkabaz’a Fatih Cömert, Ayçıl’a Ceyda Pınar, Çepni’ye Sercan Keleş, Kia’ya Bulut Demir Türk, Laçin’e Nadya Afonina, Alkım’a Bircan Batır, Sinco’ya Emirhan Öztürk hayat verirken, Balduk karakterini ise Doğan Barış Yaşar canlandırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.