Esra Koçer, Summer Sun sergisine iki tablosuyla katıldı

26

Küratörlüğünü Ecem Gürleyen ile Elif Patan’ın yaptığı Summer Sun sergisine sanatçı Esra Koçer, iki eserini sanatseverlerle buluşuyor.17 Ağustos tarihine kadar devam edecek sergide Esra Koçer’in Kafes ve Nemrut isimli iki tablosu ilk kez Summer Sun’da ziyaretçilerin karşısına çıkarıyor.

Summer Sun adlı sergide 33 sanatçının eserleri sergilenirken Esra Koçer sergiye katılma sürecini “Ecem ve Pelit hanımlar sosyal medyadan tablolarımı inceleyerek bana sergiye katılıp katılamayacağımı sorduklarında bende bu teklifi kabul ettim” diyerek özetlerken gerçekleştirilen , özgün ve soyut resim sanatının bir uzantısı olarak gerçekleştirilen bu sergide yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Tablolarının hazırlanma aşamasında tuvalin başına geçene kadar ne yapacağını bilmediğini söyleyen Esra Koçer, daha sonra hem konuları belirlemede de hem de isimleri verirken ruh halini yansıttığına dikkat çekiyor. Doğaya atıfta bulunmak amacıyla çizdiği tablosunun ismini dağlardan alarak Nemrut koyduğunu söyleyen sanatçı tablolarını bazen bir haftada bazen de bir ayda tamamladığını belirterek sergideki tablolarının bunlara en iyi örnek olduğunu söyledi.

Sergiye katılmak için çizeceği tabloların konusunda tuvalin başına geçene kadar ne yapacağını bilmediğini ifade eden Esra Koçer, konuları belirleme ve isim vermede ruh halinin büyük bir etken olduğunu vurgulayarak “Sanata dokunulması gerektiğine inananlardanım, ilhamım kendimi keşif” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.