Türk sineması nereye gidiyor

99

Birçok başarılı yapımlara imza atan Türk sinemasının son dönemlerde başarılı yapımcılarından Nartugan Film Şirketinin yönetim kurulu başkanı Erol Aydın Türk sineması ve başarıları hakkında açıklamalarda bulundu.
Daha önceleri Nartugan adlı şirketi ile yat ve tekne kiralama işi yaparken kendi deyimi ile çocukluk hayali olan sinemaya yapımcı olarak adım atan Erol Aydın “Çocukluk dönemimde Üsküdar’da yazlık Gül sineması vardı. Evimizin terası bu sinemayı görürdü. Yaz akşamları komşularımızla buradan filmleri izlerken Türk filmlerini asla kaçırmazdım” dedi.
Açıklamalarına devam eden Erol Aydın Türk sinemasına “Bir denizcinin doğum günü “ adlı bir festival filmiyle başladığını ve bu filmi yapmasındaki amacının denizcilik sektörünün tüm zorluklarını ve deniz sevdasının nasıl büyük bir sevda olduğunu anlatmak olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz yıllarda büyük ses getiren Şuursuz aşk filmi ile büyük ses getirdiklerini ifade eden Erol Aydın Daha proje aşamasından itibaren yakın dostum ve kardeşim diyeceğim yönetmen Umut Ertek ile Nartugan adlı teknemde şekillendirip vizyona soktuk. Ve sevgili yönetmen dostumla birlikte yeni bir çok başarılı projeye imza attık ve atmaya devam ediyoruz.
Türk sinemasında son günlerde birçok başarılı projeye imza atılırken artık birçok yapımcının daha proje aşamasında profesyonel bir ekiple çalıştıklarını, projeleri hazırlarken rekabeti de düşünerek hem oyuncu kadrosu hem teknik kadro seçimlerinde büyük özen gösterdikleri ve bununda başarıyı beraberinde getirdiğini ifade eden Erol Aydın bu konuda senaristlere büyük iş düştüğünü belirterek dünya sinemasını takip etmelerini tavsiye etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.