Ezgi Mola dik duruşuna devam etti

126

Türk kamuoyunu aylarca meşgul eden Astsubay uzman çavuş Musa Orhan’ın Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılandığı Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık hakkında verilen tahliye kararı kamuoyunda büyük tepki yarattı.

Ünlü sanatçı Ezgi Mola’da verilen karar sonrasında Twitter’daki hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhantutuklansın” şeklinde paylaşımda bulundu.

Bu paylaşımın hemen ardından sanık Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şüpheli olarak Mola’nın ifadesi alındı. Mola, 19 Mart 2021’de talimatla alınan ifadesinde özetle şöyle dedi:

“Bir kadın ve bir insan olarak kadına uygulanan şiddetin, ölümleri, istismarların üst üste gerçekleştiği o dönemde #MusaOrhantutuklansın etiketiyle tüm kadına şiddet olaylarına genel tepkimi her duyarlı insan gibi verdim. Beni şikayet edenleri ne tanırım ne şahsi bir nefretim olabilir. Duyarlı bir sanatçı olarak gösterme düşüncesiyle genel fikrimi ve tepkimi ortaya koydum.” demişti.

Bu ifadesi sonrasında savcılık tarafından dosya uzlaştırma bürosuna gönderilerek taraflar arasında uzlaşma olup olmayacağı sorulurken Musa Orhan’ın avukatı “Ezgi Mola özür mesajı dilesin” talebinde bulunması üzerine Ezgi Mola bu talebi kabul etmeyerek reddetti. Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

Hatırlanacağı üzere Ezgi Mola’ya destek veren 16 ünlü kişi içinde Musa Orhan’ın avukatı savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.