Uyanış: Büyük Selçuklu sezon finali yapıyor

262

TRT 1 ekranların bu sezonun iddialı dizilerinden biri olan Uyanış: Büyük Selçuklu bu hafta sezon finali ile ekranlara veda ediyor.

Sezon finalinde neler olacak?

Baturalp ve Başulu ile birlikte Sencer ve Tapar’ı da Sabbah ve Mitras, tuzağa düşürmüştür. Bu tuzak sayesinde Sabbah ve Mitras Selçuklulara en büyük darbeyi vuracaklarını düşünürken karşılarında birden Melikşah’ı bulmuştur. Aralarında yaşanacak mücadelede her iki tarafta önemli yaralar alacak olsa da. Melikşah, sonunda Sabbah ve Mitras’ı ortadan kaldırmayı başarabilecek midir?

Baturalp ısrarla Başulu’yu Kıpçak Diyarı’na götürmeye kararlı iken düştüğü tuzak sonrası kardeşiyle birlikte gitmekte hala ısrarcı olacak mıdır? Melikşah ile Baturalp arasındaki yüzleşmede neler yaşanacaktır? Melikşah’ın Başulu’ya karşı olan duyguları, saraydaki düzeni nasıl etkileyecektir?

Selçukluların Batıniler’e karşı çatığı savaş sonrası Sabbah nasıl etkilenecektir. Hasan Sabbah  Kuvel Kalesi fethini durdurmak için elinden geleni yaparken  Sabbah ile Mitras’ın Melikşah’a karşı olan mücadelelerinde hangi taraf galip gelecektir?

Takipleri sonucunda Terken’in Karahanlı askerlerini çağırttığını öğrenen ve Terken ile Tacülmülk’ü hiç beklemedikleri anda yakalayan Zübeyde Hatun, bu durumu Melikşah’a iletecektir. Melikşah, Terken ile Tacülmülk’ün bu gizli planı karşısında nasıl bir karar alacaktır?

Kuvel Kalesi fethinin ardından son bir görev için Nizamülmülk’le yola koyulmayı planlayan Melikşah’ın geçmişe, atalarına dair duyacakları yepyeni bir sayfa açacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.