Bülent Serttaş kimdir?

228

Arabesk ve fantezi müzik sanatçısı Bülent Serttaş, Elazığ’ın Keban ilçesinde 1 Eylül 1965 tarihinde dünyaya gelmiş ve lise eğitimine kadar Keban’da devam eden Bülent Serttaş öğretim görürken spora başlamış ve Keban Sporda 1. Amatör kümede lisanslı futbolcu olarak da kalecilik yaptı. Elazığspor kalecilik teklif etti ama o müziği seçmiştir.

Lise hayatı sonrasında müzik dünyasına 1983 yılında giren Serttaş başladı. Elazığ‘da çeşitli yerlerde sahneye çıkmaya başladı. Anadolu’nun çeşitli illerinde sahne aldıktan sonra İstanbul’a gelen Bülent Serttaş ilk büyük çıkışını 1995 yılında çıkan üçüncü albümü “Aşığım Yanmışım” ile yaşadı. Bülent Serttaş’ı bu albüm sayesinde tüm Türkiye tanırken bu albümde ciddi bir satış trajı yakalayarak şöhret basamaklarını hızla çıkmaya başladı.

2002 yılında Selvi Yılmaz ile hayatını birleştiren Bülent Serttaş’ın bu evliliğinden Bahadır Serttaş, Emir Serttaş, Miray Serttaş adlarında üç çocuğu vardır.

Sahne dünyasında sinema dünyasına geçiş yapan Serttaş, Şevket Çoruh, Cengiz Küçükayvaz, Sümer Tilmaç, Tuba Ünsal, Ceyhun Yılmaz ile birlikte 2010 yılında “Çakallarla Dans” adlı filmde oynadı. Sinema hayatını seven Serttaş Patlak Sokaklar-Gerzomat adlı filmde Doğa Rutkay, Selin Demiratar, Volkan Öge, Kubilay Tunçer ile birlikte 2012 yılında oynamasının ardından Çakallarla Dans serisinin üçüncü filminde yine ünlü isimlerle oynamıştır.

Ünlü sanatçı sinemada en son 2016 yılında Yavuz Seçkin‘in senaryosunu yazıp yapımcılığını üstlendiği “Yıldızlar da Kayar: Das Borak” adlı sinema filminde Yavuz Seçkin başrolde oynarken diğer rollerde Larissa Gacemer, Serenay Aktaş, Ali Rıza Tanyeli, Veysel Diker, Altan Erkekli, Altan Gördüm ve Ümit Karan oynadı. Konuk oyuncu olarak Saba Tümer, Bülent Serttaş ve Mesut Yar da filmin kadrosuna dahil oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.