Ahmet Özhan yandaş kelimesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi

67

Ahmet Özhan 24 TV’de Star gazetesi yazarı Esra Elönü’nün Arafta Sorular adlı programına konuk oldu. Ahmet Özhan programda iktidara muhalefet etmeyen herkesin yandaş olarak değerlenmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek “Burası benim memleketim. Hiç kimsenin hiçbir şeyin yandaşı değilim. Sadece inancımın ve onun uzantısı kültürümün yandaşıyım.’ ifadelerini kullandı.

Bu konudaki açıklamalarına devam eden Ahmet Özhan kendi yaşantısından bir örneği  ‘Şu zatı hiç sevmem ama memleketimi idare ediyor ise yolda giderken çantasını tek başına taşıyor ise gider elinden çantasını elinden alır bir adımda gerisinde yürürüm. Çünkü benim devletimi temsil ediyor.’ Dedi. Bir insanın fikirlerini paylaşmamak başka bir şey yok saymak başka bir şey. Hakaret etmek başka bir şeydir. Bunları onaylamak mümkün değildir. Demokratik hak olarak insan muhalif de olabilir. Ama her şeyin edebi vardır, ölçüsü vardır.”verdi.

Esra Elönü’nün  Ahmet Özhan’ın programda sarf ettiği  “Sevmek zorunda değilsiniz ama en azından görevinden dolayı hürmet göstermek zorundalar” sözünü çok beğendiğini belirterek Ahmet Özhan’a özgür olup olmadığını sorması üzerine Ahmet Özhan “Tam olarak özgür olmadığını ama bunun için mücadele ettiğini belirtirken programın sonunda tekrar “Bu memleket benim, hiçbir şeyin yandaşı değilim. Sadece inancımın ve onun uzantısı kültürümün yandaşıyım” sözleriyle programdan ayrıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.