Toygun Ateş hayatını kaybetti

387

 

Gizemli Köy adlı sinema filmi için teklif alan Toygun Ateş çekimlerin yapıldığı Malatya’ya geldikten kısa bir süre sonra mutasyonlu koronavirüse yakalanması üzerine İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Burada tedavisine başlanan Toygun Ateş’in sağlık durumu daha da kötüye gidince yoğun bakıma kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde durumu daha da ağırlaşan Toygun Ateş geçtiğimiz günlerde entübe edilmişti. Rahatsızlığı daha da ilerleyen başarılı oyuncunun sağlık durumu daha da bozulması üzerine çoklu organ yetmezliği yaşayan başarılı oyuncu Toygun Ateş kaldırıldığı İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde hayatını kaybetti.

Toygun Ateş’in tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nden hayatını kaybetmesi üzerine yapılan yazılı açıklamada “Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle yoğun bakımda cihaza bağlı entübe olarak hastanemizde tedavi görmekte olan tiyatro sanatçısı Toygun Ateş vefat etti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Toygun Ateş 9 gündür hastanemizde tedavi görmekteydi” denildi.

Başarılı oyuncu Toygun Ateş’in eşi Victoria Kırgız, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Eşim mutasyonlu koronavirüse yakalanmış. Çok kısa sürede böbrekleri iflas etmiş. Eşimi solunum ve diyaliz makinasına bağladılar. Yanına gitmek istedim ama malum hava koşulları ve iki çocuğum yüzünden gidemedim. Daha sonra beni hastaneden arayarak eşimin hayatını kaybettiğini söylediler” dedi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.