Uyanış Büyük Selçuklu’da Tapar kurtulacak mı?

283

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizinin dün geceki final sahnesi izleyicisini soluksuz bırakmıştı.

Haçlıları Kont Albert ile işbirliği yaparak bozguna uğratan Selçuklular haçlılara ait çelik ve yayları ele geçirebildiler. Melikşah olası yeni bir sefer hazırlıkları için hemen bir imalathane kurdurmuş ve başına oğlu Tapar’ın geçmesini istedi. Tekis saraya gelmiş ve baba ile oğulun arasını açmıştı. Tapar annesi Basulu Hatun’un yaşadığından şüphelenerek gizlice onun mezarını açtırdığı bilgisini öğrenen Melikşah öfkeden deliye döndü. Bunun üzerine Melikşah ile Tapar arasında geçen tartışma sonucu Melikşah’ın imalathaneyi terk etmesi sürpriz bir baskına yol açtı.

İmalathaneye saldıran Haçlılar imalathaneyi harap edip çelik ve yayları geri alırken Tapar ağır yaralar almıştır. Melikşah tam bu esnada imalathaneye yetişmiş ve oğlunu yaralar içinde görerek büyük bir acı yaşamıştır. Nefeslerin tutulduğu final sahnesi izleyicileri de “Tapar kurtulabilecek mi?” sorusuyla baş başa bıraktı.

Selemzar’ı ne pahasına olursa olsun ele geçirmeyi kafasına koyan Sabbah bunun için Faysal ve Livya harekete geçerek Şelemzar halkının Turna Hatun’a karşı cephe almasını sağladı. Turna aslında Faysal’ın tahmininden daha güçlü ve çetin ceviz çıkmış ona kurduğu tuzağa kendi düşerek ona altın ödemek zorunda kalan Faysal, Erbatur’u ona kışkırtarak Erbatur ve de askerlerin köşkü basmasını sağladı. Turna ve Başulu Hatun, onlarla savaşırken Sencer de tam vaktinde yetişerek hem Erbatur’u hem de askerleri öldürdü.

 ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni bölümü 22 Şubat Pazartesi akşamı saat 20:00’da TRT 1’de ekranlara gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.