TRT 1’den yeni bir iddialı dizi daha geliyor

272

TRT 1 son zamanlarda ardı ardına reyting rekorları kıran ve ses getiren yapımlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. TRT 1’in “Bir Zamanlar Kıbrıs” adlı dizisinde başlıca rollerde Başrollerinde Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu gibi isimler yar alırken dizinin yönetmenliğini Hakan İnan üstlenirken senaryosunu da Emre Özdür ve Başar Başaran yazdığı dizi çok yakında izleyicisiyle buluşacak.

“Bir Zamanlar Kıbrıs” adlı dizinin çekimleri, geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) başlarken çekimlere ada halkının da yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı. Dizi tarihi gerçekler ışığı altında Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini ekrana taşıyacak olan, adada yaşanan gerçek olaylardan yola çıkarak kaleme alınan “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisi, Kıbrıs olaylarının şiddetlenmeye başladığı 1963 yılı itibarıyla ekranlara gelecek.

Dizinin yapımcılığını TMC Film üstlenirken dizinin konusu kısaca “Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.