Çocuklara Tozkoparan İskender müjdesi

550

Özellikle çocukların büyük bir beğeni ile izlediği TRT1’in sevilen yeni dizisi Tozkoparan İskender, seyircisine sürpriz yaparak geçen hafta olduğu gibi bu hafta da peş peşe iki bölümüyle birden ekranlardaki yerini alacak.

Tozkoparan İskender’de bu hafta neler olacak:

Refika Mavi Ay’ın Ayberk’in telefonunu hacklemesi üzerine ceza olarak Mavi Ay’ın telefonlarına el koymuştur. Mavi Ay telefonsuz kalmıştır ve bundan hiç hoşnut değildir. İskender Mavi Ay’ın bu hoşnutsuzluğunu gidermek için sokak oyunları oynamayı teklif eder. Mavi Ay bu teklife hayır demez ama Kasırga sokak oyunu oynayan Mavi Ay’a sinir olur ve okulun her yerinde Mavi Ay’a hayatı zehir etmenin peşine düşer. Okulda kendilerine ait bir odaları ve özel kıyafetleri olan Kasırga bununla gittiği her yerde Mavi Ay’ın karşısına çıkmasından bunalan Mavi Ay, kafalarını dinleyebilecekleri kendilerine özel bir yer bulmaları gerektiğine karar verir.

İkili arasında gerilim devam ederken Rüya Hoca tarih dersinde Lahanacılar ve Bamyacılar adında iki takımdan bahseder. İskender’in Lahanacılardan olduğunu öğrenen Mavi Ay Lahanacıları desteklerken, Kasırgacılar Bamyacılardan olduklarını söyler ve atışırlar. İkili arasındaki bu tartışmalar büyür ve bu tartışma Salih ve Giovanni’ye kadar gidince, iki takımın meydan okumasına bir karşılaşma ile cevap verilmesi konusunda anlaşılır. Mavi Ay’ın üyelerinden oluşan Lahanacılar ve Kasırga’nın üyelerinden oluşan Bamyacılar arasında bir müsabaka düzenlenecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.